Ogłoszenia duszpasterskie - 26 Niedziela Zwykła - 2022-09-25

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o

W każdy czwartek od godziny 17.oo, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, koronką do
Siedmiu Boleści NMP   modlimy  się o powołania kapłańskie i zakonne, oraz za kapłanów.
W każdy piątek od godz. 17.oo - przed wystawionym Najświętszym Sakramentem okazja do spowiedzi świętej.
Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Dorośli – godz. 17.3o; Młodzież – godz. 19.oo

Dzisiaj przy kościołach naszej diecezji są zbierane do puszek ofiary na hospicja. Serdeczne Bóg zapłać tym którzy wspomogą to dzieło.

W czwartek 29 września obchodzimy święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W pierwszą sobotę miesiąca 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Zachęceni tym świadectwem weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na różańcowe nabożeństwa:

Dzieci o godz.17.oo; dorośli o godz. 17.3o, młodzież o godz.19.oo

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

W pierwszą sobotę miesiąca, 1 października wieczorną liturgię rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o 17.3o, następnie Msza święta z rozważaniem pierwszo sobotnim, w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca, których wypełnienie wiąże się z wielką obietnicą MB danej w Fatimie.

Jak co roku zapraszamy dzieci do udziału w projektowaniu obrazka kolędowego, prace narysowane bądź malowane należy wykonać do końca października i przekazać katechetom, bądź złożyć w zakrystii.

Już teraz informujemy 9 października w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 16.oo spotkanie z pielgrzymami do Meksyku. Kto nie może bezpośrednio uczestniczyć proszę łączyć się drogą internetową.

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich którzy przygotowali i uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci NMP Matki Bożej Bolesnej. Wszystkim wspólnotom parafialnym ich liderom i liderkom , zaangażowanym w integrację naszej parafii, za serce, wspaniałe ciasta, grochówkę, karkówkę, kiełbasy, dzika, bigos, soki etc… występy zespołów, za wszystko.

Bóg wielkie zapłać.

Szczególne podziękowania kieruję ku tym którzy nad wszystkim czuwali i koordynowali; pani Ewie Głowackiej, Elżbiecie Sieńko, Luizie Puchalskiej, Janowi Głowackiemu, Kołu Gospodyń Wiejskich. Moim sąsiadom panu Mieczysławowi Maciulewiczowi, Michałowi Kaczmarkowi; pani Agacie Kliszczak za dzika i Wam wszystkim Kochani za to, że wzięliście udział w świętowaniu, niech Maryja wynagrodzi te dobre serca Wasze wszelkim łaskami potrzebnymi do szczęśliwego życia. Za przepyszne ciasta, za serce Wasze dziękujemy bardzo serdecznie i gorąco.