Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela Zwykła - 2023-01-15

 

 

1. NIEDZIELA:

O godz.:7.oo;9.oo;10.3o;12.oo;13.3o;16.oo;18.oo;19.3o
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.
Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo.

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Od środy 18 stycznia do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

 

W naszej parafii trwają , odwiedziny kolędowe. Jest to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Program kolędy był dostarczany do naszych domów, jest wywieszony w gablocie, wyłożony na stoliku, umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Gdyby ktoś z Państwa chciał kolędę w innym terminie, bądź o konkretnej godzinie prosimy o kontakt telefoniczny. Program na najbliższy tydzień...

W związku z kolędą biuro parafialne czynne będzie po Mszy Świętej wieczornej. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

 

W sobotę 21 stycznia przypada Dzień Babci a 22 stycznia, w niedzielę Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom Babcie i Dziadków.

W związku z tym zapowiadamy, że 22 stycznia w niedzielę na Mszy świętej o godz.13.3o; odbędzie się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Koncert w wykonaniu Dzieci ze Szkoły Podstawowej poprowadzi pani Krzysztofa Romanowska.

 

Również już dzisiaj zapraszamy na spotkanie liderów wszystkich grup parafialnych, które odbędzie się 29 stycznia na plebanii o godz. 16.oo. Spotkanie będzie dotyczyć Wielkiego Postu oraz wizytacji kanonicznej biskupa naszej parafii jaka będzie miała miejsce 19 marca.

Także tego dnia w marcu młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w dwóch grupach o godz.10.3o i 12.oo.

 

Od 4 marca tj. od soboty rozpocznie się w naszej parafii bezpłatny kurs przedmałżeński, dla osób które w najbliższej przyszłości będą wstępować w związek małżeński. Zapisy na naszej stronie internetowej.


 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy daru zdrowia i obfitości łask Bożych.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00