Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela Zwykła - 2023-01-22

 

 

1. NIEDZIELA:

O godz.:7.oo;9.oo;10.3o;12.oo;13.3o;16.oo;18.oo;19.3o
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
W każdą środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
W każdy czwartek o godz. 17.3o modlimy się Koronką do Siedmiu Boleści w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.
Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo.

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

 

W środę 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

 

Kończą się odwiedziny kolędowe. Jest to wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, kończąc ją błogosławieństwem Boga Najwyższego Gdyby ktoś Państwa chciał by kolęda odbyła się w innym terminie bądź przed południem prosimy zgłosić się to w zakrystii, lub przedzwonić na parafię. Program na najbliższy tydzień...

W związku z kolędą biuro parafialne jest czynne po Mszy świętej wieczornej. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

 

W sobotę 21 stycznia był Dzień Babci a dzisiaj Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom Babcie i Dziadków.

W związku z tym na Mszy świętej o godz.13.3o; odbędzie się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Koncert w wykonaniu Dzieci ze Szkoły Podstawowej poprowadzi pani Krzysztofa Romanowska.

 

Zapraszamy na spotkanie liderów wszystkich grup parafialnych, które odbędzie się 29 stycznia na plebanii o godz. 16.oo. Spotkanie będzie dotyczyć Wielkiego Postu oraz wizytacji kanonicznej biskupa naszej parafii jaka będzie miała miejsce 19 marca.

Także tego dnia w marcu młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w dwóch grupach o godz.10.3o i 12.oo.

 

Od 4 marca tj. od soboty rozpocznie się w naszej parafii bezpłatny kurs przedmałżeński, dla osób które w najbliższej przyszłości będą wstępować w związek małżeński. Zapisy na naszej stronie internetowej.


 

4. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00