Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Wielkiego Postu - 2023-03-19

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Gorzkie Żale o godz. 15.oo
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.


 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz.17.3o,modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie z naszej parafii  Koronką do Siedmiu Boleści NMP.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: Dzieci o godz. 17.3o; Dorośli o godz. 18.3o; Młodzież o godz. 19.15.3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już czwarta niedziela Wielkiego Postu. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go. Niedziela ta nazywa się Niedzielę Radości. Radość jest bo w naszej parafii ks. bp Henryk Wejman którego serdecznie witamy i pozdrawiamy, dokonuje wizytacji kanonicznej, a na Mszy świętej o godz.10.3o i 12.oo udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

 

Dzisiaj wg kalendarza przypada święto świętego Józefa, Oblubieńca NMP, liturgicznie przeniesione na jutro.

W piątek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

 

W sobotę , 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.

 

Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu dla Dzieci  o godz. 17.3o; dla Dorosłych o godz. 18.3o, dla Młodzieży o godz. 19.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo.

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

 

Wspólnota Caritas przy naszej parafii, w zakrystii kościoła rozprowadza świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne, baranki cukrowe. Ofiary z tego tytuły zostaną przeznaczone, na potrzeby biednych. Również wspólnota ta zbiera ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.


 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga  i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.   Bóg zapłać za ofiary do puszek na Ukrainę, w ubiegła niedzielę zebraliśmy 2430 zł i 20 koron szwedzkich

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00