Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 5. Niedziela Wielkiego Postu - 2023-03-26

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o/ dla dzieci /;16.oo18.oo; 19.3o
Gorzkie Żale: 15.oo
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.


 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi świętej.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o 18.oo.
W każdy czwartek o godz.17.oo modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie z naszej parafii Koronką do Siedmiu Boleści NMP.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

W każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie: 17.3o jest odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla Dzieci: o godz.17.3o o 18.3o dla Dorosłych, o godz. 19.15. nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.,oo nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, za udział w nich możemy otrzymać dar odpustu zupełnego, na zwykłych warunkach.

 

Przy murze kościoła wystawione są pojemniki na Makulaturę na misje.

W tym tygodniu 1 kwietnia przypada pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy do odprawienia nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca, w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za wszelkie zniewagi. Nabożeństwo to jest obietnicą Matki Bożej przyjścia z pomocą w godzinę śmierci którą ujawniła w objawieniach w Fatimie w 1917 roku. Rozpoczniemy je nabożeństwem różańcowym o godz. 17.3o, następnie rozważanie, Msza Święta z Komunią Wynagradzającą. Na wieczornej Mszy Świętej także dokonamy zmiany tajemnic różańca świętego we wspólnocie Żywego Różańca.

 

W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, / 18 rocznica śmierci świętego Jana Pawła II/ noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętych wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej...

Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dzień ten jest także Światowym Dniem Młodzieży.

 

W naszej parafii ta niedziela jak co roku będzie niedzielą jałmużną, przygotowaną przez wspólnoty naszej parafii.

Wspólnoty wraz ze wspólnotą Caritas przy naszej parafii, rozprowadzać będą palmy wielkanocne, świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne, baranki cukrowe, a także wypieki i ciasta. Ofiary z tego tytuły są przeznaczone dla najbardziej potrzebujących naszej pomocy. Również ta wspólnota zbiera ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Tego dnia również rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, którym będzie przewodniczył ks. Dominik Chmielewski, będą one trwały do wtorku 4 kwietnia. Program rekolekcji:…jest również wywieszony na stronie internetowej i w gablocie.

 

O godzinie 14.3o koncert na cześć Jana Pawła II.

 

Jest jeszcze możliwość udziału w pielgrzymce do Wilna.


 

4. Niech Bóg błogosławi wszystkim Solenizantom i Jubilatom.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00