Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa - 2023-04-02

 

 

1. NIEDZIELA:

Msza Święta:  o godz.:7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 16.00; 18.00 i 19.30.
 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie przed i podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, wprowadza nas w Wielki Tydzień. To moment, aby pojednać się z Bogiem  w sakramencie pokuty, by w pełni uczestniczyć w Triduum Paschalnym.

Triduum Paschalne to święte dla nas dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Niech te trzy dni będą przeżyte przez nas godnie i po chrześcijańsku, poprzez czynny udział w bogatej liturgii, sprawowanej w naszej świątyni o godz. 18.oo. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, którym przewodzi ks. Dominik Chmielewski- salezjanin. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj również w naszej parafii niedziela jałmużna, podczas której wspólnoty naszej parafii z Maryjną Wspólnotą Matek i Caritas , rozprowadzają palmy, ozdoby świąteczne, ciasta…etc. Dochód przeznaczony jest na pomoc ubogim.

 

Od godziny 11.oo charytatywny jarmark w Centrum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego, dochód przeznaczony jest na pomoc w leczeniu nowotworu mózgu Bartusia Chmielewskiego.

 

Również dzisiaj chcemy wyrazić naszą bliskość ze św. Janem Pawłem II,. Zapraszamy na koncert w tej intencji o godz. 14.3o w naszej świątyni. Jest także organizowany w tym celu marsz o godz. 16.3o z kościoła Najświętszego. Serca PJ na Jasne Błonia. Zapraszamy.

 

Msza św. w Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środę o godz.: 7.00 i 18.00.

 

 

 

Święte Triduum Paschalne

 

 

WIELKI CZWARTEK:  6 kwietnia

W Wielki Czwartek rano Eucharystia celebrowana jest jedynie w katedrze. Jest to Msza Krzyżma, podczas której błogosławione są oleje używane do namaszczania chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, chrztu i bierzmowania.

Wielkoczwartkowa wieczorna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa w kościele parafialnym o godz. 18.oo. Po liturgii w kościele przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do ciemnicy. adoracja do godz. 24.oo.

Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.oo do 24.oo. Adoracja i czuwanie modlitewne w Ogrójcu na które serdecznie zapraszamy do godziny 24.oo.


 

 

 

WIELKI PIĄTEK: 7 kwietnia

Pamiątka Zbawczej śmierci Pana Jezusa. Jest to jedyny dzień w roku w którym nie wolno kapłanom odprawiać Mszy świętej. Liturgię Wielkopiątkowa, na którą przynosimy krzyże, rozpoczynamy o godz.18.oo / czytanie Męki Pańskiej. Adoracja Krzyża. Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu / .

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz.: 7.oo do 24.oo.

W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta.

Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.

 

Okazja do spowiedzi św. Od godz. 7.oo do 24.oo.

 

Niech w tym dniu towarzyszy nam żarliwa modlitwa, skupienie i głęboka zaduma nad Tajemnicą Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
Naszą pobożność zamanifestujmy licznym udziałem w nabożeństwach pasyjnych i adoracjach oraz pobożnym nawiedzeniem Grobu Pańskiego.

 

O godzinie 10.oo wspólnota krąg Biblijny zaprasza do kościoła na Drogę Krzyżową.

W tym dniu odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych.

Pamiętajmy o godzinie Miłosierdzia Bożego o 15.oo, wspólnie w kościele odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.

 

Droga Krzyżowa o godzinie 17.oo poprowadzi jak co roku rodzina Państwa Mojsiewiczów.


Po liturgii Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, poprowadzi ją jak co roku pani Mariola Sarnecka.

 

 

 

WIELKA SOBOTA: 8 kwietnia

Liturgię rozpoczynamy o godzinie 18.oo. Liturgia Wielkosobotnia składa się z: poświęcenia ognia, liturgii światła, czytań z Pisma Świętego, poświęcenia wody chrzcielnej oraz Eucharystii.

 

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim, adoracja od godz. 9.oo do 22.oo.

W tym dniu okazja do spowiedzi wielkanocnej:

  • od godz. 7.oo do 9.oo w kościele parafialnym;
  • od 9.oo do 15.oo w nowobudowanej w świątyni
  • oraz od godz. 15.oo do 22.oo w świątyni parafialnej.

 

W Wielką Sobotę, jak każe piękna wielowiekowa tradycja, przygotowujemy i przynosimy do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocny.

Święcenie pokarmów w nowobudowanym kościele od godz. 9.oo do 15.oo - co pół godziny.

 

 

WIELKANOC - NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO - 9 kwietnia

Msza Święta - REZUREKCJA - godz. 6.00 w kościele;  następnie Msza Święta w kościele o godz.: 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 16.00; 18.00 i 19.30.

 

Drodzy Bracia i Siostry!

W tych dniach składamy sobie życzenia. Również my kapłani dołączamy się do tych wszystkich życzeń. Oby Święta Wielkanocne były naprawdę radosne, szczęśliwe i zdrowe. Radość niech płynie z tego, że Chrystus za nas umarł i zmartwychwstał. Oby Zmartwychwstały Pan Wam Kochani Parafianie i Mili Goście błogosławił i strzegł Was na drogach codzienności, oby minęły wszystkie utrapienia i smutki. Szczęść Wam Boże. Dziękuję wszystkim którzy swoją modlitwą, ofiarnością przyczynili się do pięknej liturgii Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych, za wykonanie symbolicznego grobu, za wszystko: Kapłanom,  Lektorom, Ceremoniarzom, Ministrantom, Paniom Organistkom, Chórowi, Rycerzom Kolumba, Komentatorom, Czytającym fragmenty Pisma Świętego, prowadzącym Drogi Krzyżowe, Kościelnym, pani Marii Wiencis, pani Bożenie, panu Olikowi,  wszystkim wspólnotom parafialnym...

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - 10 kwietnia

Msza św. o godz.: 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 16.00; 18.00 i 19.30

W poczuciu wdzięczności chcemy skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę.

 

W czwartek 13 kwietnia o godz.5.oo zostanie odprawiona Msza święta, a następnie po liturgii wyruszymy na pielgrzymkę do MB Ostrobramskiej do Wilna. Prosimy o modlitwę i zapewniamy o modlitwie w czasie pielgrzymowania.

 

 

Przyszła niedziela 16 kwietnia jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

 Msza św. o godz.: 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 16.00; 18.00 i 19.30

 

4. Wszystkim Jubilatom, Solenizantom, Miłym Gościom, składamy serdeczne życzenia obfitości Bożej Łaski.

 

5. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary. Bardzo Wam dziękujemy. Dzięki temu  możemy   kontynuować wiele dzieł duszpasterskich i kontynuować dzieło budowy nowej świątyni.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00