Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela Wielkanocna - 2023-04-23

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o - MSZA ŚWIĘTA

Mierzyn: 7,oo,oo; 18,oo - MSZA ŚWIĘTA
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo.
W Każdy czwartek o godz. 17.oo – przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Koronką do Siedmiu Boleści NMP modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o 17.oo – wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka
do Miłosierdzia   Bożego,  okazja do spowiedzi świętej.

Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypomina nam on, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Parafialna wspólnota Krąg Biblijny przygotowała fragmenty Pisma Świętego, które można przy wyjściu z kościoła zabrać ze sobą w drodze losowania jako temat do rozważań w tym świetle tajemnic swego życia.
Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W sobotę 29 kwietnia rozpoczynamy na Mszach świętych o 10.oo i 12.oo przyjęcie dzieci do I Komunii Świętej, ta uroczystość będzie miała miejsce również za tydzień dlatego Msza święta z 10.3o zostanie przeniesiona na 10.oo a z 13.3o na 14.oo.

Także za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy gościć w naszej parafii siostrę Krystynę z zakonu Służebniczek NMP, która przybliży nam postać męczennika księdza Jerzego Popiełuszki, który został zamordowany przez bezbożnych dzieci piekła. Za nich w sposób szczególny powinniśmy się modlić prosząc Boga o Miłosierdzie dla nas i dla nich.

4. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...