Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela Wielkanocna - 2023-04-30

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.oo; 12.oo; 14,oo;16.oo;18.oo; 19.3o          
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.
 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo - MSZA ŚWIĘTA
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18.oo
W każdy czwartek o godz. 17.oo,modlimy się  Koronką do Siedmiu Boleści NMP o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii, łączymy ją z nabożeństwem majowym
Codziennie o godz. 17.3o nabożeństwo majowe.
Biuro parafialne czynne codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt, od godz. 17.oo.

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i jest to dzień rozpoczynający tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła. Dzisiaj gościmy w naszej parafii siostrę Krystynę z zakonu Służebniczek NMP, która przybliży nam postać błogosławionego męczennika księdza Jerzego Popiełuszki, który został zamordowany.

 

Rozpoczyna się miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz.17.3o. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie w gronie rodzinnym, w domu przed Jej obrazem.

 

W środę 3 maja czcimy Najświętszą Maryje Pannę Królową Polski i sercem pielgrzymujemy na Jasną Górę. Uroczystość ta została ustanowiona na prośbę biskupów polskich po uzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski, obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 roku; ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia opiece MB, a także uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.

Msze święte w tym dniu wg porządku niedzielnego.

 

W tym tygodniu 4 maja przypada pierwszy czwartek miesiąca a 5 maja przypada I piątek miesiąca odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych.
6 maja pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do odprawienia nabożeństwa pięciu I sobót które są nagrodzone obietnicą daną przez MB w Fatimie. Rozpoczniemy to nabożeństwo różańcem o 17.3o. Na Mszy świętej o godz.18.oo dokonamy zmiany tajemnic różańca świętego we wspólnotach Żywego Różańca.

 

W naszej parafii rozpoczął się okres I Komunii Świętych: 1 maja na Mszach świętych o 10.oo i 12.oo; 2 maja również o 10.oo i 12.oo; oraz 3 maja o 1o.oo i 12.oo / ze względu na uroczystości komunijne Msza święta z 10.3o zostanie odprawiona o 10.oo i 13.3o o 14.oo/ i 6 maja o godz.10.oo

 

ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ BĘDZIE MIAŁA MIEJSCE W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA NA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 10.3O

 

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za   przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00