Ogłoszenia duszpasterskie - 21. Niedziela zwykła - 2023-08-27

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o; 21.oo

W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo. wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia

Dzisiaj ostatnia niedziela sierpnia i również ostatnia Msza Święta o godz.21.oo

W piątek, 1 września wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 84. rocznicę niemieckiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. A ofiarom ludobójstwa jakiego dokonali Niemcy na Naszym Narodzie niech Bóg da im niebo za ich cierpienia. Pomnik demokracji jaki Niemcy pozostawili po sobie znajduje się w Oświęcimiu.

Kończą się wakacje. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. W przyszłą niedzielę na wszystkich Maszach Świętych okazja do spowiedzi świętej i Komunii dziękczynnej za minione wakacje z prośbą o łaski Boże na nowy Rok Szkolny.

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w niedzielę 10 września; na Mszy Świętej o godz. 13.3o.

Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej będzie miało miejsce 17 września po Mszy świętej o godzinie 13.3o.

Również w tym dniu 17 września odbędą się uroczystości odpustowe ku czci MB Bolesnej. W kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września w tym roku w piątek umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, naszej Patronki i Orędowniczki. Wokół kościoła w tym dniu urządzimy jak co roku na cześć Najświętszej Panienki – Festyn Parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy, do udziału i pomocy w świętowaniu, imienin Naszej Patronki.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy piątek, 1 września, przed południem kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych. O godz. 17.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, Godzina Miłosierdzia i okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej.

W pierwszą sobotę miesiąca, 2 września, zapraszamy do odprawienia nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót związanych z objawieniem NMP w Fatimie. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.3o. Na Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic różańca świętego we wspólnocie Żywego Różańca.

W tym dniu na zakończenie wakacji udajemy się na spływ kajakowy rzeką Drawą, po Mszy świętej porannej o godzinie 7.oo.

Serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady Duszpasterskiej oraz liderów wszystkich grup parafialnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie na plebani 3 września w niedzielę o godz. 17.oo.

Zostały podstawione kontenery na makulaturę w akcji Makulatura na Misje.

4. Życzenia zdrowia i Bożego  błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.  W sposób szczególny dziękuję bardzo wszystkim którzy wspomagają  modlitwą i ofiarą  budowę nowej świątyni.