Ogłoszenia duszpasterskie - 22. Niedziela zwykła - 2023-09-03

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o; 21.oo

W czwartki o godz. 17.oo modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz  o powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina  Miłosierdzia

Skończyły się wakacje. Dziękujemy Panu Bogu za wypoczynek i chcemy Jemu zawierzyć czas nowego roku szkolnego i katechetycznej pracy. Na wszystkich Mszach Świętych okazja do spowiedzi świętej i Komunii dziękczynnej za minione wakacje z prośbą o łaski Boże na nowy Rok Szkolny.

Za tydzień błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla na Mszy Świętej o godz. 13.3o.

Serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady Duszpasterskiej oraz liderów wszystkich grup parafialnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dzisiaj na plebanii o godz. 17.oo.

8 września, w piątek przypada święto Narodzenia NMP, zwane w Polsce Matki Bożej Siewnej.

W niedzielę10 września, po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 19.3o, rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, która trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku, do zapisywania się na poszczególne godziny adoracji po Mszy Świętej; lista wyłożona jest przy wyjściu z kościoła, można również przyjść na modlitwę w dowolnym czasie.

W niedzielę 17 września świętujemy doroczną Uroczystość Odpustową, Imieniny nasze Patronki naszej Mamy. Uroczystościom odpustowym przewodniczą Księża Salezjanie. Przy kościele w tym dniu urządzimy na cześć Najświętszej Panienki – Festyn Parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy, do udziału w świętowaniu imienin Naszej Orędowniczki. A będzie się działo/ grochówka, karkówka, kiełbasy, ciasta etc.../.

SUMA ODPUSTOWA w oprawie muzycznej naszego chóru CREDO;

Po Mszy świętej o godzinie 13.3o krótkie spotkanie z Rodzicami Dzieci które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy.

Również serdecznie zapraszamy do pogłębiania swojej wiary i duchowości w naszych wspólnotach parafialnych. Jest ich wiele i każdy może się włączyć i odnaleźć się w wybranej przez siebie wspólnocie. Lista tych wspólnot jest wywieszona w gablocie, proszę o zapoznanie się z nimi.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy  obfitości  łask Pana  Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.  W sposób szczególny dziękuję  bardzo  wszystkim którzy wspomagają  modlitwą i ofiarą  budowę nowej świątyni.