Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 25. Niedziela zwykła - 2023-09-24

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o; 21.oo
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W każdy czwartek od godziny 17.oo, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, koronką do
Siedmiu Boleści NMP   modlimy  się o powołania kapłańskie i zakonne, oraz za kapłanów.
W każdy piątek od godz. 17.oo - przed wystawionym Najświętszym Sakramentem okazja do spowiedzi świętej.
Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Młodzież i Dorośli – godz. 17.3o        
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 19.3o spotkanie z młodzieżą która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

W piątek 29 września obchodzimy święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 

W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Zachęceni tym świadectwem weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki.

Zapraszamy na różańcowe nabożeństwa codziennie w naszym kościele dla młodzieży i dorosłych o 17.3o, dla Dzieci o 17.oo z wyjątkiem sobót i niedziel.

Dzieci o godz.17.oo; młodzież i dorośli o godz. 17.3o.

 

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

 

Jak co roku zapraszamy dzieci do udziału w projektowaniu obrazka kolędowego, prace narysowane bądź malowane należy wykonać do końca października i przekazać katechetom, bądź złożyć w zakrystii.

 

Przy kościele stoją kontenery na makulaturę na misje.

 

 

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich którzy przygotowali i uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci NMP Matki Bożej Bolesnej. Wszystkim wspólnotom parafialnym ich liderom , zaangażowanym w integrację naszej parafii, za serce, wspaniałe ciasta, grochówkę, karkówkę, kiełbasy, dzika, bigos, soki etc… występy zespołów, za wszystko. Bóg wielkie zapłać. Szczególne podziękowania dla Ewy Głowackiej, Elżbiety Sieńko - Awierianow, Luizy Puchalskiej i dla ich rodzin. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom Festynu Odpustowego w szczególności parafianom, wspólnotom i gościom za tak liczne przybycie i aktywne włączenie się w organizację Festynu Parafialnego. W szczególny sposób chciałbym podziękować członkom Chóru „Credo” Szkolnemu Klubowi Wolontariatu działającemu przy SP w Mierzynie z opiekunką Panią Beatą Karbowińską, uczniom szkoły „Funakosido Karate Klub z Panią Beatą Kłosowską,” Państwu Fąferek właścicielom Domu Weselnego „Vivat”, Dyrekcji Centrum Handlowe STER, firmie „Boogot” produkty w dobrej wierze projekt chrześcijański – włascicielka Dorota Czechowska , SCK, Macdonalds, Ewie Kwiecień, Krzysztofowi Rękasowi, kwiaciarni - Teresy Kotlarskiej, /sklep „U Iwony”/ Iwonie i Zbigniewowi Kurpiel, ,Agacie Kaliszczak / nagrody, słodycze, pyszny smalec/, Bożenie i Michałowi Kaczmarek z rodziną / grochówka/, Mieczysławowi i Teresie Maciulewicz/ karkowka, kiełbasa../, Piotrowi Cieślikowi i jego żonie, Grzegorzowi Żywica i jego żonie, Lucynie Karczmarczuk, Danucie Maciejewskiej, Państwu Zajączkowskim/ kiełbasa, sery i zupa dyniowa/, Ewie i Janowi Winiarskim / tort i dziczyzna/; Piotrowi i Annie Otorowskim, panu Wiesławowi Perlickiemu za całodniowa oprawę muzyczną…Polakowi Konradowi i Przemysławowi; Kamilowi Kwiatkowskiemu i wszystkim których nie sposób wymienić .

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00