Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 27. Niedziela zwykła - 2023-10-08

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o; 21.oo
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z modlitwa różańcową w  środy o 17.3o.
Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Młodzież i Dorośli – godz. 17.3o
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo.


 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże namtym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia dla Dzieci o godz.17.oo w tygodniu dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.3o,w niedzielę modlimy się na różańcu z młodzieżą po Mszy Świętej o godz.19.30.

 

We wtorek , 10 dzień października, Mszą Świętą o godz. 18.oo, rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe. Jest to całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczyna się wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku,do zapisywania się na poszczególne godziny na listę wyłożoną przy wyjściu z kościoła bądź przybyć na adorację w dowolnym czasie i włączyć się w to wspólne dzieło któremu na imię nasza Ojczyzna, nasz wspólny dom POLSKA.

 

W czwartek 12 października na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego o godz.19.oo.

W piątek, 13 października, na pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy różańcem o godzinie 17.3o, następnie Msza Święta z kazaniem fatimskim po Mszy Świętej procesja z figurą MB wokół kościoła.

W sobotę, 14 października w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

W najbliższą niedzielę, 15 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

 

Tego dnia na Mszy Świętej o godzinie 13.3o poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

UWAGA PIELGRZYMI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ SPOTKANIE Z BIUREM POLONIA 22 PAŹDZIERNIKA / NIEDZIELA/ PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 13.3O

 

 

4. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary. Bardzo dziękuje za ofiary składane na budowę nowej świątyni i na ławki do niej.


 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00