Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 29. Niedziela zwykła - 2023-10-22

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o/ dla dzieci /;16.oo;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Młodzież i Dorośli – godz. 17.3o
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo


 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Dzisiaj przy kościele zbiórka ofiar do puszek zostaną one przekazane na misje.

 

Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Starajmy się jednak odmawiać różaniec indywidualnie i w rodzinach, zawsze kiedy jest to możliwe . W naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiamy z dziećmi o 17.oo; z Młodzieżą i Dorosłymi o 17.3o; z młodzieżą po Mszy świętej niedzielnej o godz.19.3o.

 

Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

 

Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożone są tzw. kartki na wypominki, rozdawać je również będą ministranci, proszę o wypisanie na nich imion swoich zmarłych, z zaznaczeniem również dni w których chcielibyście Kochani, by przywoływać tych zmarłych przed Bogiem w modlitwie Kościoła. Przez cały miesiąc listopad w naszym kościele będzie trwała modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz.17.3o. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, proszę później złożyć w zakrystii, na tacę, bądź w biurze parafialnym, proszę również zaznaczyć w jakich dniach tygodnia chcielibyście ,by imiona Waszych zmarłych były przywoływane przed oblicze Miłosiernego Boga.

 

W środę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia w naszym kościele: godz.: 7.oo; 9.oo; 16.oo; 18.oo;19.oo. O ile się nic nie zmieni to Msza Święta o godzinie 10.3o zostanie odprawiona w nowo budowanym kościele, po Mszy świętej procesja żałobna na cmentarzu.

 

W czwartek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte zostaną odprawione o godz.: 7.oo; 9,oo; 10.oo; 17.oo; 18.oo; 19.3o i od tego dnia przedstawiamy Bogu w specjalnej modlitwie wypominkowej zmarłych których Kochani polecacie Miłosierdziu Boga Wszechmocnego.

 

Zwróciliśmy się do dzieci, aby narysowały, obrazek który później będziemy wręczać mieszkańcom Mierzyna po kolędzie, proszę aby to uczyniły do końca października. Termin wykonania obrazków upływa w poniedziałek 31 października .

 

W sobotę 28 października przy kościelnym murze zostaną wystawione pojemniki na makulaturę na misje.

 

 

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na tacę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni, oraz budowy nowego kościoła. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00