Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 30. Niedziela zwykła - 2023-10-29

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o/ dla dzieci /;16.oo;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
Nabożeństwo Różańcowe: Dzieci – godz. 17.oo; Młodzież i Dorośli – godz. 17.3o
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo


 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Pojutrze we wtorek kończy się, miesiąc modlitwy różańcowej. Starajmy się jednak odmawiać różaniec indywidualnie i w rodzinach, zawsze kiedy jest to możliwe.

W związku z tym że od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych jutro odwiedzimy chorych naszej parafii, by i oni mogli z tego duchowego daru skorzystać.

 

Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne nasze drogi znajdują swój koniec w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

 

We wtorek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia zostaną odprawione w naszym kościele: godz.:7.oo; 9.oo; 16.oo; 18.oo;19.3o.

 

Msza Święta o godzinie 10.3o w nowo budowanym kościele, a następnie w żałobnej procesji udamy się na cmentarz.

 

Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz w intencjach Papieża.

 

W środę 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte zostaną odprawione o godz.: 7.oo; 9,oo; 10.oo; 17.oo; 18.oo; 19.3o i od tego dnia przedstawiamy Bogu w specjalnej modlitwie wypominkowej zmarłych których Kochani polecacie Miłosierdziu Boga Wszechmocnego.

 

Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożone są tzw. kartki na wypominki, rozdają je również ministranci, proszę o wypisanie na nich imion swoich zmarłych, z zaznaczeniem również dni, w których chcielibyście Kochani, by przywoływać tych zmarłych przed Bogiem w modlitwie Kościoła. Przez cały miesiąc listopad w naszym kościele będzie trwała modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz.17.3o. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, proszę później złożyć w zakrystii, na tacę, bądź w biurze parafialnym.

 

3 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz.17.oo.

4 listopada, przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do odprawienia nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca, związanego z objawieniami MB w Fatimie. Rozpoczniemy je różańcem o godz.17.3o.

 

Zwróciliśmy się do dzieci, z prośbą by narysowały, obrazek który później będziemy wręczać mieszkańcom Mierzyna po kolędzie, proszę aby to uczyniły do końca października. We wtorek upływa termin wykonania obrazków kolędowych.


 

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na tacę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni, oraz budowy nowego kościoła. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00