Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 31. Niedziela zwykła - 2023-11-05

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o/ dla dzieci /;16.oo;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o
 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W czwartki koronką do siedmiu boleści NMP modlimy się od godziny 17.oo o powołania kapłańskie i zakonne.
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo


 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Do 8 listopada, do środy, można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych, bądź za siebie.

 

W piątek, 10 listopada jak każdego 10 dnia miesiąca, Mszą Świętą wieczorną rozpoczynamy kolejne Jerycho Różańcowe, całodobową modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej, przy wyjściu z kościoła można się zapisać na konkretne godziny czuwania, lub można przyjść o każdej porze w tym czasie i włączyć się w to dzieło troski o nasz wspólny Ojczysty Dom któremu na imię Polska... Serdecznie zapraszamy.

 

W sobotę 11 listopada święto odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, 105 rocznica, skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę, byśmy zachowali suwerenność dla nas i dla przyszłych pokoleń. Pamiętajmy o Naszych narodowych symbolach, wywieśmy flagi przy naszych domach i mieszkaniach. Msze święte w tym dniu będą odprawiane o godz.: 7.oo; 10.oo;18.oo.

 

Za tydzień 12 listopada; po Mszy świętej o godzinie 13.3o zapraszamy na koncert dzieci z naszej szkoły podstawowej, ku uczczeniu kolejnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Ojczyznę naszą, koncert przygotowała i poprowadzi pani Krzysztofa Romanowska.

 

Informujemy, że w każdą niedzielę listopada na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się za zmarłych. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

Przez cały miesiąc listopad w naszym kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz.17.3o. Serdecznie zapraszamy.

 

Jak co roku od przyszłej niedzieli będą dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznosić je będą nasi parafianie Pan Marian Kozak pan Ryszard Galant i Pan Tadeusz Mruk pan Leszek Kuszelewicz; ofiary z tego tytułu są przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz z opłatkami zostanie dołączony tegoroczny program kolędy , zostanie on również zamieszczony na naszej stronie internetowej.

 

UWAGA – Jak co roku jedziemy na wypoczynek do Międzywodzia, w przyszłym roku od 21 stycznia do 28 stycznia w cenie 1190 zł……. zapisy…

 

 

4. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00