Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 32. Niedziela zwykła - 2023-11-12

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o/ dla dzieci /;16.oo;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.3o
 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18,oo.
W czwartki koronką do siedmiu boleści NMP od godz.17.oo modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
W piątki od godz.17.oo okazja do spowiedzi świętej.
Nabożeństwo Wypominkowe: o godz. 17.3o
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17,oo.


 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

 

Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

 

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 13,3o koncert dzieci z naszej szkoły podstawowej. Koncert ku uczczeniu kolejnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Koncert przygotowała i poprowadzi pani Krzysztofa Romanowska.

 

W przyszłą niedzielę 19 listopada na Mszy świętej o godzinie 13.3o dokonamy poświęcenia modlitewników dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.

 

W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. W naszej parafii, przez cały listopad codziennie podczas modlitwy o godzinie 17.3o polecamy naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Przywołujemy imiona i nazwiska zmarłych jakie polecacie Kochani modlitwie Kościoła Świętego i Miłosierdziu Boga.

Również Informujemy, że w każdą niedzielę listopada na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15.oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Jak co roku są dostarczone do naszych domów, pobłogosławione przez kapłana, opłatki na stół wigilijny. Roznosi je nasz parafianin, pan kościelny, Pan Marian Kozak , Pan Ryszard Galant, Leszek Kuszelewicz oraz Pan Tadeusz Mruk; ofiary z tego tytułu są przeznaczone na budowę nowej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Wraz z opłatkami zostanie dołączony tegoroczny program kolędy , został on również zamieszczony na naszej stronie internetowej.

 

UWAGA – Jak co roku jedziemy na wypoczynek do Międzywodzia, w przyszłym roku od 21 stycznia do 28 stycznia w cenie 1190 zł……. zapisy w zakrystii.

 

 

4. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00