Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu - 2023-12-03

 

 

1. NIEDZIELA:
Mierzyn: 7.oo; 9.oo; 10.3o; 12.oo; 13.3o / dla dzieci/; 16.oo; 18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.


 

2. DNI POWSZEDNIE:
Mierzyn: 6.3o,oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.oo
W czwartki o  godz. 17.oo modlimy się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Siedmiu Boleści
NMP  o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii
RORATY – 6.3O
Godzina Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.oo
Biuro parafialne czynne codziennie  od godz. 17.oo.
3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Wchodzimy w okres Adwentu. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty. Modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia, rezygnacja z hucznych wesel i zabaw niech pomnażają duchowy skarb Kościoła i będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty odprawiamy codziennie o godz. 6.3O. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH. W sposób szczególny do wysiłku i trudu rannego wstawania zapraszamy dzieci, prosząc abyście przychodziły na spotkania roratnie z lampionami i serduszkami na których wypisujcie dobre uczynki, złożymy je w żłóbku Bożej Dzieciny.

 

4 grudnia w pierwszy poniedziałek miesiąca uczcimy w nabożeństwie we Mszy świętej wieczornej świętą Gemmę Galgani. Wspominamy tego dnia świętą Barbarę, wspieramy modlitwa wszystkich górników i ciężko pracujących.

 

W najbliższą środę , 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

W pierwszy czwartek miesiąca, 7 grudnia to dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i Koronką do Siedmiu Boleści NMP od godz. 17.oo modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. W tym dniu w naszym kościele dodatkowa Msza Święta o 12.oo w Godzinę Łaski ; Serdecznie Zapraszamy. Matka Boża objawiła się włoszce Pierinie Gilli 8 grudnia 1947 r. i powiedziała: Pragnę aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia. Zapraszamy wspólnotę Krąg Biblijny na wieczorna Mszę Świętą.

 

W przyszłą niedzielę 10 grudnia rozpoczynamy święte rekolekcje Adwentowe z Szarbelem, przewodniczył im będzie ks. kanonik Wiesław Pacak, proboszcz parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy z diecezji toruńskiej. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

Każdego 10 dnia miesiąca, a więc w tym miesiącu, w niedzielę, nasza wspólnota parafialna uczestniczy w Jerychu Różańcowym. Jest to osobista i wspólnotowa, całodobowa modlitwa parafian w intencjach Ojczyzny, prowadzona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W tę niedzielę rozpoczniemy Jerycho się o godz. 20.3o wieczorną Mszą Świętą i trwa do godziny 18.oo dnia następnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą do tego skarbca Kościoła dołożyć odrobinę swego wysiłku, do zapisywania się na poszczególne godziny bądź o przybycie w dowolnym czasie.

 

W zakrystii po Mszy świętej okazja do nabycia świec na wigilijny stół, oraz kartek świątecznych, pobrania toreb które wypełnijmy darami przeznaczonymi dla ubogich.

 

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom , życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary. 

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00