Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela Wielkiego Postu - 2024-02-25

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.30/ dla dzieci /;16.oo ;18.oo; 19.3o
Gorzkie Żale o godz. 15.oo
 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.17.3o, o 17.3o modlitwa w intencji kapłanów  i o powołania kapłańskie z naszej parafii  Koronką do Siedmiu Boleści NMP.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu:  Dzieci godz. 17.3o; Dorośli godz. 18.3o;Młodzież godz. 19.15.


 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Zbiórka do puszek na potrzeby misji.

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia.

 

W czwartek o godz.20.oo Msza święta w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

 

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu dla Dzieci o godz. 17.3o; dla Dorosłych o godz. 18.3o, dla Młodzieży o godz. 19.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.oo.

W okresie Wielkiego Postu za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 

W pierwszy piątek miesiąca 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

 

Każdy pierwszy piątek miesiąca w tym miesiącu przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. W godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych naszej parafii. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź święta od godz. 17.oo.

 

W pierwszą sobotę miesiąca 2 marca, wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, związane z objawieniami MB w Fatimie, rozpoczniemy odmawianiem różańca o godz. 17.3o. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 18.oo.

 

10 marca w niedzielę o godz. 17.oo spotkanie z pielgrzymami do Libanu do świętego Szarbela.

W sobotę zostały podstawione pojemniki na makulaturę na misje.

 

 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00