Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 2024-05-26

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; ( 9.oo;10.3o;12.oo;13.3o w kościele MB z Lourdes); 16.oo;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W czwartek od godziny 17.oo przy wystawionym Najświętszym Sakramencie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
Nabożeństwa majowe o godz.17.3o
Nabożeństwo czerwcowe na Mszy Świętej o godz. 18.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo z wyjątkiem sobót i niedziel

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

Dzisiaj również obchodzimy DZIEŃ MATKI, pamiętajmy o naszych kochanych Mamach.

 

W najbliższy czwartek, 30 maja , Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej Eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej miejscowości. Chcemy w ten sposób dziękować Bogu za dar Eucharystii, oraz prosić Go o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu, o błogosławieństwo dla naszej parafii, miejscowości, rodzin naszych i nas samych. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Bożego Ciała.

Rozpoczniemy je uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym o godzinie 10.3o,a następnie w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy udamy się tradycyjnie ulicami: Welecką, Długą i ponownie Welecką do kościoła MB z Lourdes

  • I ołtarz na wysokości domu pani Marii Wiencis / proszę o pomoc w przygotowaniu  Rycerzy Kolumba; Krąg Biblijny /
  • II ołtarz na wysokości domu państwa Kaczmarek /Proszę o pomoc w przygotowaniu Żywy Różaniec, Koło Przyjaciół Radia Maryja  i Caritas /
  • III ołtarz na wysokości domu państwa Andrzeja Pupki /  Proszę o pomoc  w przygotowaniu Maryjną Wspólnotę Matek, Młodzież/
  • IV ołtarz w nowobudowanym kościele MB z Lourdes  - / państwo Otorowscy /

 

W tym dniu również świętować będziemy Rocznicę I komunii Świętej. Zapraszamy te dzieci do spowiedzi świętej w środę 29 maja od godz. 17.oo, a następnie w Uroczystość Bożego Ciała prosimy abyście przybyły w odświętnych strojach na Mszę Świętą o godz.10.3o.

Również Dzieci które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą, prosimy o przybycie na procesję w strojach w których przyjęły po raz pierwszy Przenajświętsze Ciało Pana Jezusa. Młodzież prosimy o niesienie chorągwi. Niech wspólnoty parafialne podejmą swoje role: Rycerze Kolumba, Maryjna Wspólnota Matek, Rada Parafialno – Duszpasterska, Teatr Słowa, Żywy Różaniec, Jerycho Różańcowe, Nieustający Różaniec, Rodzina Radia Maryja, Służba Liturgiczna Ołtarza, Chór Credo; Owieczka, Bractwo świętego Józefa, Wspólnotę Lew Judy; Wspólnotę Getsemani. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

 

Pozostałe Msze Święte 8 czerwca w uroczystość Bożego Ciała o godzinie : 7.oo; 9.oo; 16.oo;   18.oo; 19.3o – wszystkie Msze święte odprawiane będą w kościele parafialnym.

 

Proszę również o udekorowanie okien w mieszkaniach i domów w całej parafii, na znak naszego wiary i szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie także w dniach oktawy blisko każdego z nas.

Bardzo serdecznie zapraszamy, wszystkie dziewczynki, do sypania kwiatków podczas procesji. Próba sypania kwiatków przy kościele w środę 29 maja o godz. 18.3o.

 

Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała wokół naszej świątyni będą się odbywały codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.oo.

 

W tym tygodniu przypada 1 czerwca pierwsza sobota. Zapraszamy do odprawienia pięciu I sobót miesiąca zgodnie z życzeniem i obietnicą jaką przedstawiła MB w Fatimie . Początek nabożeństwa modlitwą różańcową o godzinie 17.3o. Na Mszy świętej o godzinie 18.oo, zmiana tajemnic Różańca Świętego we wspólnocie Żywego Różańca.

 

W kościele parafialnym Msza święta w niedziele jest odprawiana o godz.: 7.oo;16.oo;18.oo;19.3o.

W kościele MB z Lourdes Msza święta jest odprawiana o godz.: 9.oo;10.30;12.oo;13.3o.


 

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Miłym Gościom przebywającym wśród nas, życzymy  obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za życzliwość, modlitwy i ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

 

 Już teraz wyrażamy wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, młodzieży, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień jest dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00