List dotyczący paczek 2018

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Również w tym roku pragniemy zaprosić Was do udziału w akcji paczkowej.

Dzięki życzliwym ludziom sporządziliśmy listę dzieci mieszkających w Mierzynie i okolicach, które potrzebują wsparcia. Zapytaliśmy o to, co jest dzieciom potrzebne, ale także o to, o czym dzieci marzą.

Jeśli ktoś chciałby pomóc św. Mikołajowi i przygotować prezent dla naszych podopiecznych - może wylosować jeden los, kupić to, co jest tam zapisane, potem prezent zapakować i przynieść do kościoła lub na plebanię.

Do grona naszych podopiecznych włączyliśmy także grupę dziewcząt z Ogniska Wychowawczego w Lubaniu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Marii Magdaleny od Pokuty (siostry magdalenki), dla których zbieraliśmy w wakacje przybory szkolne.

Pomocą objęliśmy także wielodzietne rodziny z parafii na Żelechowie.

Uwagi organizacyjne:

1. Najważniejsza : proszę koniecznie wyraźnie napisać na paczce numer losu, ponieważ jest to podstawa do identyfikacji dziecka. Zdarzało się, że numerki były przyklejane i w czasie transportu odpadały.

2. Ponieważ karteczki umieszczone w losach są dość małe i łatwo się gubią - sugerujemy zaraz po wylosowaniu zrobić telefonem zdjęcie losu.

3. Obecnie prawie każdą rzecz można zakupić w rozmaitych wariantach cenowych. Nikt nie oczekuje od Państwa wydawania fortuny. Jeśli jednak ktoś dojdzie do wniosku, że rzeczy, które wylosował przewyższają jego finansowe możliwości - proszę wrzucić los do skarbony lub oddać w zakrystii.

4. Jeżeli na kartce zajdą Państwo zapis „Środki czystości i higieny” – to są to np. pasta do zębów, szampon, mydło, żel pod prysznic, proszek do prania itp. Jeśli żywność – to tylko taka. która się nie psuje (makarony, mąka, kasze, konserwy). Paczki z żywnością, czy środkami chemicznymi są często bardzo ciężkie, stąd gorąca prośba, aby pakować je w solidne kartony, które nie ulegną zniszczeniu podczas transportu lub podzielić je na kilka części i zapakować je oddzielnie.

5. Kilka losów zostało przeznaczonych dla osób dorosłych. Są to osoby niepełnosprawne umysłowo lub fizycznie, najczęściej rodzeństwo dzieci w wieku szkolnym.

OSTATECZNY TERMIN SKŁADANIA PACZEK 16 GRUDNIA 2018 R.

Bardzo prosimy o terminowe dostarczenie paczek, żeby zdążyły one dotrzeć do adresatów przed świętami !!!