Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

List dotyczący paczek 2016

 

   Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Również w tym roku pragniemy zaprosić Was do udziału w akcji paczkowej.


   Dzięki życzliwym ludziom sporządziliśmy listę dzieci mieszkających w Mierzynie i okolicach, które potrzebują wsparcia. Zapytaliśmy o to, co jest dzieciom potrzebne, ale także o to, o czym dzieci marzą.


   Jeśli ktoś chciałby pomóc św. Mikołajowi i przygotować prezent dla naszych podopiecznych – może wylosować jeden los, kupić to, co jest tam zapisane, potem prezent zapakować i przynieść do kościoła lub na plebanię.


   Do grona naszych podopiecznych włączyliśmy także grupę dziewcząt z Ogniska Wychowawczego w Lubaniu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Marii Magdaleny od Pokuty (siostry magdalenki), dla których zbieraliśmy w wakacje przybory szkolne.


   Półtora roku temu urodziła się dziewczynka - Victoria, która mieszka Będargowie. Dziecko przyszło na świat bez kości piszczelowych. Aby dać jej szansę na normalne życie rodzice zbierają pieniądze na operację. Wśród naszych losów znalazły się więc i takie, które zawierają prośbę o wpłatę wynoszącą 50 zł. Losy te są specjalnie oznaczone. Zachęcamy Was i do takiej formy pomocy.


 

   Uwagi organizacyjne:

  1. Najważniejsza : proszę koniecznie wyraźnie napisać na paczce numer losu, ponieważ jest to podstawa do identyfikacji dziecka. Zdarzało się, że numerki były przyklejane i w czasie transportu odpadały.

  2. Ponieważ karteczki umieszczone w losach są dość małe i łatwo się gubią - sugerujemy zaraz po wylosowaniu zrobić telefonem zdjęcie losu.

  3. Obecnie prawie każdą rzecz można zakupić w rozmaitych wariantach cenowych. Nikt nie oczekuje od Państwa wydawania fortuny. Jeśli jednak ktoś dojdzie do wniosku, że rzeczy, które wylosował przewyższają jego finansowe możliwości - proszę wrzucić los do skarbony lub oddać w zakrystii.

  4. Jeżeli na kartce zajdą Państwo zapis "Środki czystości i higieny" – to są to np. pasta do zębów, szampon, mydło, żel pod prysznic, proszek do prania itp. Jeśli żywność – to tylko taka, która się nie psuje (makarony, mąka, kasze, konserwy). Paczki z żywnością są często bardzo ciężkie, stąd gorąca prośba, aby pakować je w solidne kartony, które nie ulegną zniszczeniu podczas transportu.

  5. Kilka losów zostało przeznaczonych dla osób dorosłych. Są to osoby niepełnosprawne umysłowo lub fizycznie, najczęściej rodzeństwo dzieci w wieku szkolnym.

 

OSTATECZNY TERMIN SKŁADANIA PACZEK 11 GRUDNIA 2016 R.

 

Bardzo prosimy o terminowe dostarczenie paczek, żeby zdążyły one dotrzeć do adresatów przed świętami !!!

 

 

Organizatorzy  


Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00