Msza po łacinie

Z dniem 29.02.2020 wprowadzamy w naszej parafii nadzwyczajną formę mszy, która będzie odprawiana cyklicznie w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 20.00.

Msza charakteryzuje się m.in. tym, że językiem liturgii jest uświęcona ponad 1600-letnią tradycją łacina - język pełen godności, wzbudzający głębokie poczucie tajemnicy eucharystycznej, podkreślający transcendencję Słowa Bożego przekraczającego wszelkie języki narodowe.

Sakralizacja mszy potęgowana jest dodatkowo przez chorał gregoriański, który Kościół Katolicki uznaje za własny śpiew liturgiczny. Zarówno łacina jak i śpiew gregoriański ugruntowują szacunek należny Bogu i tajemnicy Mszy świętej, umożliwiają skupienie i kreują ducha adoracji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pamiątkę śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa pragną przeżywać wraz z chórem Credo w atmosferze szczególnego skupienia i medytacji.