Teatr Słowa - 2 lata istnienia

W październiku 2014 r. minęło dwa lata od powstania Teatru Słowa. Cały skład osobowy Teatru, to amatorzy, którzy zarówno swój czas jak i pasje, poświęcili muzyce i słowu. W chwili obecnej w zajęciach  uczestniczy szesnaście osób, różnej profesji i dość szerokiej różnicy wieku.

W ciągu dwóch lat istnienia, Teatr może pochwalić się wieloma przedstawieniami zarówno o tematyce kościelnej, patriotycznej, jak i również kabaretowo- historycznej. A oto szczegółowe zestawienie przedstawionych przez Teatr Słowa sztuk słowno- muzycznych:

1. 11.11 2012 - inauguracyjny program z okazji Święta Niepodległości
  2. Grudzień 2012 - "Szopka noworoczna" - wyst. podczas tradycyjnego" Spotkania opłatkowego"
  3. Marzec 2013 - "Pasja" - widowisko misyjne przed Świętem Wielkanocnym. Z programem tym Teatr był w miejscowości Pełczyce, na zaproszenia tamtejszego burmistrza.
  4. Sierpień 2013 - "Historia Mierzyna" - widowisko kabaretowe wystawione podczas "Dożynek" W Dobrej.
  5. Wrzesień 2013 - Rocznica wybuchu II Wojny Światowej - program patriotyczny.
  6. Listopad 2013 - Święto Niepodległości - program patriotyczny.
  7. Grudzień 2013 - "Jasełka"- widowisko słowno- muzyczne, które Teatr przedstawił kilkakrotnie, między innymi w Pyrzycach, na zaproszenie tamtejszego proboszcza.
  8. Maj 2014 - "Rycerze Kolumba" - widowisko słowno- muzyczne przygotowane na uroczystość IV Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Gniewie koło Gdańska.
  9. Wrzesień 2014 - Rocznica wybuchu II Wojny Światowej - program patriotyczny.
  10. Październik 2014 - " Jan Paweł II" widowisko z okazji rocznicy powołania Karola Wojtyły na Urząd Piotrowy.

Zarówno ilość jak częstotliwość przedstawień jest imponująca, a wszystko to za sprawą pasjonatom i aktorom- amatorom, którzy swym zaangażowaniem i postawą, postanowili swoimi ukrytymi talentami głosić nie tylko Słowo Boże, ale szerzyć wśród rodzimych parafian kulturę przez duże "K".

Jako dyrektor, reżyser, autor tekstów i piosenek chciałbym serdecznie podziękować wszystkim aktorom za ich trud, zaangażowanie i serce pełne radości i poświęcenia.

Ryszard Galant - także amator.