Środa Popielcowa - Wielki Post

Środa 14 lutego 2024 r. to Środa Popielcowa otwierająca okres Wielkiego Postu.

Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w tym dniu o godz.: 7.oo; 10.oo; 16.oo; 17.oo; 18.oo; 19.3o.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym.

Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale.

Od piątku 16 lutego rozpoczynamy w  Wielkim Poście nabożeństwo – Drogi Krzyżowej:
dla dzieci o godz. 17.3o, dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej  o godz. 18.3o  i dla młodzieży o godz. 19.15.

Nabożeństwo  Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz.15.oo.Serdecznie zapraszamy.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach