Ogłoszenia duszpasterskie - 20. Niedziela zwykła - 2023-08-20

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o; 21.oo

Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.

To już przedostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym a w modlitwach naszych podziękujemy za piękne, szczęśliwe wakacje i poprosimy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.

We wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

W środę , 23 sierpnia, obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu.

Już dzisiaj zapraszamy i zapowiadamy, że w niedzielę 3 września o godzinie 16.oo, na plebanii spotkanie wszystkich liderów grup i wspólnot parafialnych. Serdecznie zapraszamy.

4. Życzenia zdrowia i Bożego  błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...