Ogłoszenia duszpasterskie - 6 Niedziela Wielkanocna - 2024-05-05

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o - MSZA ŚWIĘTA
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o

Mierzyn: 7.oo,oo; 18.oo - MSZA ŚWIĘTA
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.3o
W każdy czwartek o godz. 17.3o,modlimy się  Koronką do Siedmiu Boleści NMP o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii.
Codziennie o godz. 17.3o nabożeństwo majowe.
Biuro parafialne czynne codziennie z wyjątkiem sobót i  niedziel od godz. 17.oo.

W kościele parafialnym Msza święta w niedziele jest odprawiana o godz.: 7.oo;16.oo;18.oo;19.3o.

W kościele MB z Lourdes Msza święta jest odprawiana o godz.: 9.oo;10.30;12.oo;13.3o.

Jutro rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci szkoły podstawowej. Program rekolekcji został przekazany zainteresowanym. Duchowym przewodnikiem jest ROMCIO - TOMCIO

W środę , 8 maja, uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

W piątek jak każdego 10 dnia miesiąca kolejne Jerycho Różańcowe, całodobowa modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie w której przejawia się miłość do naszego wspólnego domu któremu na imię Polska. Można zapisać się na konkretne godziny modlitwy i adoracji, bądź przyjść i w dowolnym czasie włączyć się do tej formy pobożności. Lista jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Rozpoczęcie Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 18.oo. Tego również dnia rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz.17.3o. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, w domu przed Jej obrazem

Trwa czas przystępowania do I komunii Świętej Dzieci naszej parafii. Bardzo proszę o modlitwę w ich intencji by nie zmarnowały w swoim życiu tego Przenajświętszego Sakramentu, tego Chleba który daje życie wieczne.

Już dzisiaj zapraszam serdecznie na spotkanie liderów wszystkich wspólnot parafialnych  która odbędzie się na plebanii 19 maja. Początek spotkania o godz.17.oo, dotyczyć ono będzie w głównej mierze Uroczystości Bożego Ciała.

Jak co roku i zwyczaju zapraszamy na spływ kajakowy w sobotę 8 czerwca.  Koszt 40 złotych.

4. Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Miłym Gościom, życzymy obfitości łask Pana Boga i wszelkiej pomyślności, za przyczyną świętych Patronów.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny….