Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 12. Niedziela zwykła - 2023-06-25

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o; 21.oo
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Siedmiu Boleści w każdy czwartek od godz. 17.oo.
Godzina Bożego Miłosierdzia w każdy piątek od godz. 17.oo.
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Dziś ostatnia czerwcowa niedziela. W piątek kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa Rozpoczęły się wakacje, niech staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Pamiętajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.

 

W czwartek 29 czerwca – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu przypadają imieniny księdza Piotra Skiby i księdza Pawła Olewińskiego. Czcigodnym Solenizantom, życzymy obfitości łask Bożych i wszelkich błogosławieństw na szczęśliwe i święte kapłańskie życie, o to będziemy się modlić w tym dniu na Mszy świętej wieczornej o godz. 18.oo.

 

Od przyszłej niedzieli od 2 lipca na czas wakacji dodatkowa Msza Święta niedzielna, recytowana o godz. 21.oo.

 

W tym tygodniu, 1 lipca, przypada pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy do odprawienia nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót związanych z objawieniem NMP w Fatimie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.3o. Na Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic różańca świętego we wspólnocie Żywego Różańca.


 

 

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary. Dokonujemy renowacji i remontu muru okalającego plac kościelny Dzisiaj również zbieramy do puszek ofiary na  Caritas które zostaną przeznaczone na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00