Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 14. Niedziela zwykła - 2023-07-09

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo;18.oo; 19.3o; 21.oo
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Mierzyn: 7.oo; 18.oo
Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18.oo.
W czwartki o godz. 17.oo modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz
o nowe powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo. wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17.oo


 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Msza Święta. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami bądź oddaleniem świątyni . Dodatkowa Msza święta w niedzielę o godz. 21.oo.

 

Jutro w poniedziałek 10 lipca rozpoczynamy kolejne Jerycho Różańcowe w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Całodobowa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem trwać będzie do wtorku do Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie duszpasterskie bowiem na każdym z nas spoczywa obowiązek troski o Ojczyznę i zadbanie o jej suwerenność i niepodległość. Troska ta wynika również w spłaceniu długu jaki zaciągnęliśmy u naszych poprzednich pokoleń które przelewały krew oddawały swoje życie aby Polska była Polską. Można zapisać się na konkretne godziny modlitewne na wyłożonej liście lub przyjść w dowolnej porze do kościoła.

 

We wtorek, 11 lipca, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

 

W czwartek 13 lipca, przywołamy i uczcimy objawienia MB w Fatimie w 1917 roku. O godz. 19.3o odmówimy wspólnie różaniec, następnie Msza Święta o godzinie 20.oo i procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej.

 

W przyszłą niedzielę, 16 lipca wspominamy NMP z góry Karmel, Matkę Bożą Szkaplerzną. Szkaplerz Matka Boża objawiła generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne.

 

 

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary. Bardzo dziękuję a ofiary składane na kontynuacje budowy nowej świątyni, dzięki Waszej Kochani ofiarności możemy kontynuować to wielkie wspólne dzieło.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00