Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Wielkiego Postu - 2024-03-10

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo/ dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Gorzkie Żale: 15.oo

Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  świętej.
W każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.17.oo, o 17.3o modlitwa w intencji kapłanów  i o powołania kapłańskie z naszej parafii  Koronką do Siedmiu Boleści NMP.
Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu:  Dzieci godz. 17.3o; Dorośli godz. 18.3o;Młodzież godz. 19.15.

Dzisiaj jak każdego 10 dnia miesiąca kolejne Jerycho Różańcowe, całodobowa modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie w której przejawia się miłość do naszego wspólnego domu któremu na imię Polska. Można zapisać się na konkretne godziny modlitwy i adoracji, bądź przyjść i w dowolnym czasie włączyć się do tej formy pobożności. Lista jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Rozpoczęcie Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 18.oo.

Również dzisiaj rozpoczyna się nowenna do świętego Józefa.

W każdy piątek Wielkiego Postu jest odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla Dzieci: o 17.3o; dla Dorosłych: o godz. 18.3o o o godz. 19.15. nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15.oo nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, za udział w nich możemy otrzymać dar odpustu zupełnego, na zwykłych warunkach.

Dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej oraz Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania przypominamy o spotkaniach formacyjnych w konkretnych dniach i godzinach.

Wspólnota Caritas przy naszej parafii, rozprowadza palmy wielkanocne, świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne, baranki cukrowe, torby miłosierdzia Ofiary z tego tytuły zostaną przeznaczone, na potrzeby biednych. Również ta wspólnota będzie zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Za Tydzień 17 marca rozpoczynamy w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Duchowej Wędrówce przewodniczył będzie ks. dr Wojciech Jaźniewicz. Program wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela Gość Niedzielny...